مدیریت آمار و فناوری اطلاعات
۱۳۹۸/۲/۵
1397/09/14
برگزاري كارگاه آموزشي يكروزه سواد فضاي مجازي ويژه مديران فناوري اطلاعات دستگاههاي اجرايي
دوره تخصصي سواد فضاي مجازي ويژه مديران فناوري اطلاعات دستگاههاي اجرايي در روز چهارشنبه مورخ 14آذر ماه 1397 ساعت 9 صبح در محل سازمان مديريت و برنامه ريزي استان با حضور استاد دكتر احمدرضا متين فرد برگزار گرديد .
در اين دوره يك روزه كه با حضور مديران فناوري اطلاعات دستگاههاي اجرايي برگزار شد، متربيان اصول لازم در آموزشهاي تخصصي را فراگرفتند.

استاد متين فرد تصريح كرد : بايد به موضوع سواد فضاي مجازي ،جامع نگريست و اين يك مهارت بين رشته ايي است ، چرا كه يك مهندس كامپيوتر، پزشك و يا كارشناسان اجتماعي هر يك از ديدگاه خود به اين مسئله نگاه ميكنند و علم آن ها به تنهايي كافي نيست و بايد حرفي براي گفتن داشته باشند. و از تمام حضار درخواست كرد كه در استان يا شهرستان هاي خود سفير تربيت رسانه ايي باشند،تا بتوان گامي موثر در جهت تربيت در خانواده برداشت .

 الله كرم نصيري روز چهارشنبه در كارگاه آموزشي يكروزه سواد فضاي مجازي ويژه مديران چهارمحال و بختياري افزود: ظهور فناوري هاي نوين ارتباطي در عصر حاضر ، به همراه تحولاتي كه در اين فضا به وجود آمده است، بسياري از كاركردهاي خانواده ها را تحت تاثير قرار داده است.
وي، به مباحث آسيب شناختي نهاد خانواده، به عنوان يكي از محورهاي مهم بررسي آسيب هاي ناشي از تحولات اجتماعي اشاره كرد و افزود: بسياري از اين تحولات و دگرگوني هاي جامعه بر خانواده تحميل مي شود.

به گفته نصيري، ارتباط از طريق فضاي مجازي در سال هاي اخير جايگاه قابل توجهي در بين نسل جوان و نوجوان جامعه پيدا كرده است.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري چهارمحال و بختياري افزود : شبكه هاي اجتماعي در ابعاد مختلف زندگي افراد تاثير گذارند و در شكل دهي به هويت فرد نقش دارند و حتي ابعاد اقتصادي و اجتماعي و سياسي جامعه نيز اثر دارد.

وي يادآور شد : تمامي افراد به ويژه نوجوانان و جوانان بايد براي ورود به دنياي مجازي اطلاعات كافي در اختيار داشته باشند تا دچار مشكلات مالي ، اجتماعي و روحي رواني نشوند. و فضاي مجازي به عنوان يك پديده نوظهور در بسياري از عرصه ها و جنبه هاي زندگي فردي و اجتماعي افراد حضوري تاثير گذار است، اما در برخي از موارد آسيب هاي اجتماعي جبران ناپذيري را وارد كرده است.

وي تصريح كرد : در كنار مزايا و فرصت ها فضاي مجازي، آگاهي بخشي از تهديدات فضاي مجازي مي تواند نقش مهمي در فرهنگ سازي براي كاهش آسيب هاي فضاي مجازي در جامعه شود.

در كارگاه آموزشي ارتقاء سواد فضاي مجازي چهارمحال و بختياري 160نفر از مديران دستگاه هاي اجراي حضور داشتند.
 
تعداد بازدید:
1
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
آدرس : شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد دانشگاه، ساختمان شماره 1
كدپستي :8815713471           تلفن :33331040-038
                   دور نگار :33331040-038
                      It@skums.ac.ir    
تاریخ بروز رسانی 1398/02/05
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
Powered by DorsaPortal