مدیریت آمار و فناوری اطلاعات
۱۳۹۸/۲/۵
1397/07/09
تشكيل جلسه بررسي وضعيت سامانه استحقاق سنجي بيمارستان آيت الله كاشاني
اين جلسه  در راستاي راه اندازي و اجراي سيستم استحقاق سنجي (اعتبار سنجي ) الكترونيكي درمان بيمه شدگان با حضور سرپرست محترم مديريت آمارو فناوري اطلاعات  و كارشناسان معاونت درمان و بيمه سلامت  در تاريخ 1397/07/08  برگزار گرديد و كليه مشكلات و موانع اجرايي در اين خصوص مطرح و به سوالات مربوطه پاسخ داده شد .
مدير آمار و فناوري اطلاعات دانشگاه در خصوص راه اندازي سامانه استحقاق سنجي گفت : بر اساس بند چ ماده 70 قانون برنامه ششم توسعه بايد پايگاه اطلاعات بر خط كليه بيمه شدگان كشور در سازمان بيمه سلامت استقرار پيدا كند و نحوه دريافت خدمات نيز از طريق اين پايگاه انجام شود.
وي در خصوص شروع به كار اين پايگاه گفت : استحقاق سنجي درمان در بيمارستان هاي دانشگاهي كشور شروع شده است . اين سامانه با اتصال پايگاه هاي بر خط دانشگاه علوم پزشكي ، وزارت بهداشت ، سازمان بيمه سلامت ، سازمان تامين اجتماعي و بيمه هاي تكميلي راه اندازي گرديد. در بيمارستانهاي متصل به سامانه استحقاق سنجي نياز به ارائه دفترچه بيمه نيست و مراحل پذيرش بيمار از طريق كد رهگيري كه اين سامانه صادر ميكند انجام ميگردد .
ايشان خاطر نشان كرد اين كد به منزله يك برگ دفترچه بيمه است و اگر تخلف و سو استفاده اي از اين كد انجام شود ، كارشناس ناظر با مطابقت دادن تصوير ثبت شده بيمار در سامانه استخقاق سنجي مي تواند هويت بيمار را احراز كند و از سو استفاده هاي احتمالي جلوگيري شود.ين سامانه گزارشات كاملي در اختيار ما قرار مي دهد كه با استفاده از اين گزارشات هم امكان نظارت بيشتر بر جراحي هاي انجام شده در بيمارستان ها ، عملكرد پزشكان ، تجهيزات مصرف شده ، دارو هاي استفاده شده وجود دارد و هم اينكه اين گزارشات مي تواند مبني طرح هاي پژوهشي در بخش هاي مختلف حوزه سلامت باشد.
تعداد بازدید:
5
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
آدرس : شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد دانشگاه، ساختمان شماره 1
كدپستي :8815713471           تلفن :33331040-038
                   دور نگار :33331040-038
                      It@skums.ac.ir    
تاریخ بروز رسانی 1398/02/05
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
Powered by DorsaPortal